Kadıköy su arıtma servisi

Kadıköy su arıtma servisi bireysel ve kurumsal taleplerinizi değerlendirmek istediğiniz her durumda sizlere yardımcı olacak çözümler sunacaktır.

 

Kadıköy su arıtma servisi su arıtma, doğada kendiliğinden meydana gelen bir süreçtir. Ancak su tüketimindeki önemli artış ve buna bağlı olarak sivil ve endüstriyel yerleşim yerlerinden gelen atık su miktarlarındaki artış nedeniyle etkinliği değişmektedir.

 

Ortaya çıkan doğal denge eksikliği, kirlenmemiş arıtılmış suyun çevreye geri dönüşünü garanti eden kanalizasyon şebekeleri ve arıtma tesislerinin inşasıyla onarılmaktadır. Her arıtma tesisi, tesisin kendisine hizmet eden kanalizasyon şebekesine bağlı nüfus temelinde inşa edilir ve arıtma hizmetinin gerçekleştirildiği kullanıcıların türüne, yani evlere bağlı olarak da çeşitli bölümlerde az ya da çok karmaşıktır.

 

Evsel Su Arıtma Servisi

 

Arınmanın su ile birlikte evlerden ve işyerlerinden gelen kirletici yükü en aza indirmek anlamına geldiğini akılda tutarak, arıtma sürecinin bireysel aşamalarında nasıl çalıştığını birlikte görelim.

 

Kadıköy su arıtma servisi arıtma sürecinin tüm aşamaları:

 

    Evlerden veya üretim faaliyetlerinden çıkan atık sular, kanalizasyon sistemi ile toplanarak borular vasıtasıyla arıtma tesisine iletilir. Tesise ulaştıktan sonra kaldırma (1) adı verilen işlemle çeşitli arıtma aşamalarına gönderilirler.

 

    Bir arıtıcının ilk işlemleri, kaba malzemeyi temizleyen eleme (2) ve kumların ayrıldığı kumlama yağdan arındırma (3)’tür.

 

    Çökeltme yoluyla ve ardından sıvı ve katı yağlar yüzeye çıkar.

 

    Daha sonra sular, çamur olarak tanımlanan çökeltilebilir maddenin, tankın dibinde biriken yerçekimi ile ayrılmasının gerçekleştiği birincil çökeltme tankına (4) akar ve buradan toplanıp gönderilmek üzere geri çekilir.

 

Nihai çökeltiden çıkan atık su artık temiz, yani kirletici maddelerden arındırılmış olarak tanımlanabilir.

 

 

 

Kadıköy Su Arıtma Firmaları


Kadıköy su arıtma servisi faaliyet gösterdiğimiz sektör, pansiyonlar, tarım turizmi, şaraphaneler, yağ fabrikaları, endüstriler gibi üretim birimlerinin ve bireylere, kat mülkiyeti, konut, otel, köy vb. ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Temel bir doğal element olan su, yaşamımız için değerli bir kaynaktır. Bu nedenle evsel ortamda, tekli konut birimleri, konut ve sanayi kompleksleri için atık su arıtma tesislerinin yaptığı işlemleri de gerçekleştirmekteyiz.

 

Çocuklarınız Çeşmeden Su İçsin

 

Kadıköy su arıtma servisi su arıtma konusunda oldukça başarılıdır. Suyun türüne göre değişir. Bir nehirden, kuyudan veya rezervuardan su temini, farklı arıtma işlemlerini içerir.

Hassas kimyasal ve bakteriyolojik analizler ile suyun spesifik bileşimini belirliyor ve ardından spesifik reaktifler ve UV lambaları kullanarak durumunu değiştiriyoruz ve bu şekilde bakterilerin tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik dezenfeksiyon işlemine devam ediyoruz.

 

Firmamız oteller, hastaneler, özel klinikler, kamp alanları, hamamlar, kaplıcalar, spor salonları ve kaplıca ve duşların bulunduğu sağlıklı yaşam merkezleri gibi tüm tesislerde su birikintilerinde ve su şebekesinde temizlik ve kontrol hizmetleri de vermektedir.

 

İçme Suyu Bir Tık Uzağınızda

 

Su arıtma ve içme sistemlerinin yapımı, yenilenmesi ve bakımı hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Çevre ve inşaat mühendisliğinde uzmanlaşmış danışmanları kullanarak, kamu kanalizasyonunun olmadığı durumlarda bile her bağlam için su arıtma sistemleri sunabiliyoruz.

 

Bu nedenle, bireysel yerleşim alanlarına, 150’den fazla daireye sahip apartmanlara, turistik köylere veya 2 bine kadar sakini olan yerleşim merkezlerine yönelik alanlara hitap ediyoruz. Kadıköy su arıtma servisi olarak hizmet veren firmamızda çok sayıda musluk suyu arıtılarak kaliteli içme suyuna evrilmektedir. Bu kalitedeki suyun tüketilmesi oldukça uygun fiyatlarla su içmenizi sağlar. Yani arınmış içme suyunu musluktan akan sudan elde etmeniz mümkün hale gelir.

 

Siz de içme suyuna kolaylıkla erişebilmenin yolunu keşfedin ve ihtiyacınız olan suyu musluğunuzdan temin etmenin kolaylığını yaşayın.